Dom dla seniora Małopolska, Kraków

Centrum Medyczne Skałka dysponuje apartamentami dla Seniorów, którzy nie kwalifikują się do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, a w trosce o własne zdrowie poszukują pobytu w zacisznym, urokliwym miejscu, dającym poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Ośrodek został zbudowany z myślą o osobach w jesieni życia, które cierpią z powodu samotności. Rodzinna atmosfera panująca w Centrum sprawia, że seniorzy poczują się, jak u siebie w domu. Nowocześnie urządzone pomieszczenia, dobrana kolorystyka, wysoka jakość wyposażenia pokoi to wszystko z myślą o ludziach samotnych, potrzebujących opieki i rodzinnego ciepła.

Apartamenty dla Seniora w Małopolsce to jedno, dwu i trzyosobowe pokoje, wyposażone w łóżko, stół, krzesła i szafki. W każdym pokoju znajduje się telewizor oraz dostęp do Internetu. Seniorzy mogą korzystać z dużego ogrodu z grillem i altaną, a także z salonu gościnnego wyposażonego w kanapy, fotele, sprzęt RTV, biblioteczkę i stanowiska komputerowe. Na potrzeby Seniorów została przygotowana wygodna jadalnia, sala do terapii zajęciowej, sale do fizykoterapii i rehabilitacji. Pomieszczenia sanitarne wyposażone są w bezprogowe natryski, uchwyty i poręcze. Posiłki są podawane z uwzględnieniem indywidualnych diet. Aktywny senior ma możliwość dbania o kondycję fizyczną pod czujnym okiem lekarza i rehabilitanta, a także w razie potrzeby skorzystania z pomocy pielęgniarki.

Zalety Apartamentów dla Seniorów

Malownicza okolica, czyste powietrze, cisza i spokój w obcowaniu z przyrodą – to wszystko co można znaleźć w ośrodku. Miasto Bukowno ma charakter rekreacyjny, między innymi dzięki dużej powierzchni lasów sosnowych i bukowych oraz malowniczym zakolom rzeki Sztoły. 70 % powierzchni gminy stanowią powierzchnie lasów, łąk, użytków rolnych, sadów i obszarów wodnych, co stanowi o niepowtarzającym uroku tego miasta.

Dom Seniora proponuje swoim pacjentom specjalistyczną terapię nerwowo-mięśniową PNF pozwalającą na eliminację dolegliwości takich jak: problemy z poruszaniem się (schodzenie i wchodzenie po schodach, wstawanie z łóżka, lokomocja), trudność w utrzymaniu równowagi, częste upadki, nieprawidłowa postawa.


 

 


Dom Seniora w Małopolsce

Centrum Medyczne "Skałka": ul. Kolejowa 28, 32-332 Bukowno

Gabinet czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-20:00.

Kontakt telefoniczny: 32 611 56 38 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.