W Centrum Medycznym „Skałka” dla pacjentów komercyjnych wydzielony został specjalny oddział z odpowiednio dobranym wykwalifikowanym personelem. Zależy nam bardzo, aby stworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny, rodzinny klimat. Pragniemy, aby nasz ośrodek był wybierany jako miejsce, w którym nie tylko proces leczenia i pielęgnacji pacjenta realizowany jest na poziomie standardów europejskich, ale także jako miejsce, do którego rodzina ma pełne zaufanie. Rezerwuj miejsce telefonując na nr 32 611 56 30.

Bez skierowania
Pobyt komercyjny nie wymaga kwalifikacji medycznej, jedynie decyzji dotyczącej pobytu. Również o długości i czasie pobytu decyduje pacjent i jego bliscy. Aby w sposób właściwy zapewnić opiekę, personel medyczny Centrum Medycznego „Skałka” wymaga zapoznania się z aktualną dokumentacją medyczną pacjenta. Pacjent, który dokonuje wyboru pobytu w naszym Ośrodku, podpisuje umowę cywilnoprawną.

Przyjęcie do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego
Procedurę umieszczenia w naszym Ośrodku można rozpocząć: na wniosek osoby ubiegającej się o przyjęcie przedstawiciela ustawowego lub opiekuna, osoby ubiegającej się o przyjęcie na wniosek z urzędu. Wniosek o przyjęcie może złożyć osoba zainteresowana, lub opiekunowie prawni (w przypadku osób ubezwłasnowolnionych). W przypadku, gdy osoba, która wymaga opieki, nie jest w stanie złożyć wniosku, bo w wyniku choroby np. pozostaje w śpiączce, jest nieświadoma lub w zaawansowanym stadium choroby Alzhaimera - w takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie procedury ubezwłasnowolnienia (całkowitego czy częściowego) lub uzyskanie zgody sądu na umieszczenie chorego w placówce bez jego zgody.

Apartament dla Seniora
W Centrum Medycznym Skałka dysponujemy także apartamentami dla Seniorów, którzy nie kwalifikują się do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, a w trosce o własne zdrowie poszukują pobytu w zacisznym, urokliwym miejscu, dającym poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Apartamenty dla Seniora to jedno, dwu i trzyosobowe pokoje, wyposażone w łóżko, stół, krzesła i szafki. W każdym pokoju zainstalowany jest telewizor oraz dostęp do internetu. Seniorzy mogą korzystać z dużego ogrodu z grillem i altaną, a także z salonu gościnnego wyposażonego w kanapy, fotele, sprzęt RTV, biblioteczkę i stanowisko komputerowe. Na potrzeby Seniorów przygotowaliśmy wygodną jadalnię, salę do terapii zajęciowej, sale do fizykoterapii i rehabilitacji. Pomieszczenia sanitarne wyposażone są w bezprogowe natryski, uchwyty i poręcze. Podajemy posiłki z uwzględnieniem indywidualnych diet.

Cennik
W przypadku przyjęcia za odpłatnością koszt pobytu będzie ustalony w zależności od standardu pokoju. Po ustaleniu terminu przyjęcia Dyrektor Centrum Medycznego „Skałka” - ustala wysokość miesięcznej opłaty za pobyt w zakładzie, zgodnie z obowiązującym cennikiem stanowiącym załącznik do Regulaminu Organizacyjnego CMS. Istnieje możliwość zamieszkania w apartamencie rodzinnym wspólnie z małżonkiem/małżonką. W przypadku, gdy stan pacjenta jest na tyle dobry, iż nie wymaga on stałej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, taka osoba kwalifikuje się wówczas do pobytu w naszym ośrodku w ramach miejsc przeznaczonych dla Seniorów.

Kliknij tutaj aby zobaczyć jakie dokumenty mogą być przydatne pacjentowi.