Zakład opiekuńczo leczniczy

Zakład Opiekuńczo-Lecznicy mieszczący się w Centrum Medycznym „Skałka” udziela całodobowych świadczeń zdrowotnych, obejmujących pielęgnację i kontynuację leczenia osób przewlekle chorych.

Oferta ośrodka skierowana jest również do osób, które przebyły leczenie szpitalne i mają ukończony proces diagnozowania, leczenia operacyjnego lub intensywnego leczenia zachowawczego, a nie wymagają już dalszej hospitalizacji w oddziale szpitalnym, jednak ze względu na stan zdrowia i stopień niepełnosprawności, brak samodzielności w samoopiece i samopielęgnacji oraz konieczność stałej kontroli lekarskiej, wymagają pielęgnacji i rehabilitacji, Zakład zapewnia w pełni wykwalifikowaną opiekę medyczną i pielęgniarską oraz wsparcie psychologa i fizjoterapeuty. Zakład Opiekuńczo-Lecznicy to 70 miejsc o wysokim standardzie. Każdy pokój wyposażony jest w łóżka rehabilitacyjne, sterowane elektrycznie, które posiadają możliwość ich przedłużenia oraz podnoszenia, sterowane na pilota z funkcją blokady co ułatwia optymalną i bezpieczną opiekę nad pacjentem. Nowocześnie urządzone pomieszczenia, dobrana kolorystyka, wysoka jakość wyposażenia pokoi to wszystko co sprzyja pielęgnacji użytkownika. Każdy pokój posiada węzeł sanitarny i wyposażony jest w nowoczesne, atrakcyjne i funkcjonalne meble, telewizję, posiada także dostęp do Internetu i telefonu. Dla podopiecznych przygotowane są pokoje dwu i trzy osobowe.

Potrzeba stworzenia w Polsce sytemu zapewniającego pomoc oraz opiekę osobom starszym i niesamodzielnym spowodowała konieczność powstania Centrum Medycznego ,,Skałka” realizującego profesjonalną opiekę długoterminową. O tym, że bliska nam osoba będzie wymagała całodobowej specjalistycznej opieki, dowiadujemy się zwykle w dramatycznych okolicznościach. Bywa też tak, że z różnych powodów nie jesteśmy w stanie zapewnić takiej pomocy w warunkach domowych. Niejednokrotnie, w sytuacji kiedy dowiadujemy się, że osoba nam najbliższa potrzebuje opieki długoterminowej staramy się szukać miejsca, które dla nas wydaje się być miejscem najbezpieczniejszym pod każdym względem. Placówka zapewnia pełen profesjonalizm w opiece nad pacjentami wymagającymi codziennej, specjalistycznej pielęgnacji, cierpiącymi na szereg chorób uniemożliwiających właściwą opiekę w domu. Zdajemy sobie sprawę, że dla najbliższych powierzenie nam opieki nad osobą chorą jest niejednokrotnie decyzją bardzo trudną. Dlatego przed jej podjęciem zachęcamy do odwiedzin Centrum Medycznego Skałka.

Naszym pacjentom proponujemy specjalistyczną terapię nerwowo-mięśniową PNF pozwalającą na eliminację dolegliwości takich jak:

- problemy z poruszaniem się (schodzenie i wchodzenie po schodach, wstawanie z łóżka, lokomocja),

- trudność w utrzymaniu równowagi,

- częste upadki,

- nieprawidłowa postawa.

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć jakie dokumenty mogą być przydatne pacjentowi.

 

Wydarzenia przygotowane z myślą o Seniorach

              

zakład opiekuńczo leczniczy Kraków

 zaklad opiekunczo leczniczy chor

                                - Kapela Bukowiacy -                                                                              - Występ chóru -

 ZOL Małopolska Kapela Old bobrorze występ chóru w Zakładzie Opiekuńczym 

         - Kapela Old Bobrorze -                                                         - Występ chóru -

Wieczór poezji w ZOL Małopolska Barbórka z Zakładzie opiekuńczym Zakład Opiekuńczo Leczniczy Śląsk - wizyta Mikołaja

       - Wieczór poezji -                                           - Barbórka -                                      - Wizyta Mikołaja -

Filharmonia - Zakład Opiekuńczo Leczniczy

      - Koncert Śląskiej Orkiestry Kameralnej -

                                                                                                                           Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Skałka

Centrum Medyczne "Skałka": ul. Kolejowa 28, 32-332 Bukowno (Małopolska)

Gabinet czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-20:00.

Kontakt telefoniczny: 32 611 56 30 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.