Rehabilitacja: Leczenie dyskopatii i bólów kręgosłupa

W Centrum Medycznym „Skałka” prowadzimy specjalistyczne leczenie dyskopatii i bólów kręgosłupa (tzw. "korzonki", rwa kulszowa, rwa barkowa, zmiany zwyrodnieniowe). Szczególnie zależy nam na pomocy rehabilitacyjnej pacjentom z dolegliwościami przewlekłymi oraz tym, którzy cierpią na choroby zawodowe związane z bólem pleców i karku.

 

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Skałka

Terapia, którą proponujemy pacjentom w CMS jest kombinacją poszczególnych elementów metod terapii manualnej, nerwowo-mięśniowej oraz mięśniowo-powięziowej. Leczenie dąży do mechanicznej repozycji przemieszczonej tkanki dysku, często pozwala uniknąć operacji kręgosłupa i zabezpiecza przed nawrotami. W leczeniu dyskopatii i bólów kręgosłupa zazwyczaj największy udział ma metoda McKenziego, polegająca na mechanicznym działaniu mającym na celu właściwe ułożenie dysku. Jej skuteczność jest potwierdzona przez nasze doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Nie jest możliwe farmakologiczne wyleczenie dyskopatii. Farmakoterapia jest niejednokrotnie konieczna w ostrej fazie dolegliwości, ale nie może być podstawą leczenia. Długotrwałe pobieranie leków przeciwbólowych może doprowadzić do pogorszenia stanu pacjenta, ponieważ brak bólu usypia czujność i uszkodzenie dysku narasta.

W leczeniu bólów kręgosłupa stosujemy nowoczesne i skuteczne metody diagnostycznofunkcjonalne fizjoterapii i terapii manualnej. Ujmują one pacjenta holistyczne (całościowo) i docierają do przyczyny dolegliwości stawowo-mięśniowych.

      

 

 Fizjoterapeuta

mgr Ewa Wdowicz

 

Rehabilitacja: Fizjoterapeuta mgr Ewa Wdowiczwicz                        

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, po ukończeniu którego zdobyła tytuł magistra fizjoterapii oraz uzyskała uprawnienia pedagogiczne. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła podczas licznych praktyk zawodowych w szpitalach i gabinetach fizykoterapeutycznych.
Specjalizuje się w masażu klasycznym, bańkami chińskimi oraz masażu gorącymi kamieniami. Dodatkowo jest instruktorem gimnastyki dla osób starszych, współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Stowarzyszeniem Babiniec w Kluczach. Jednocześnie jest wykładowcą na kierunku Technik masażysta. 
Zajmuje się także terapią manualną oraz wykonuje kinesiotaping.

Ukończone kursy:

 • Terapia Manualna moduł I-IV (techniki stawowe i mięśniowe kończyny dolnej, kończyny górnej, kręgosłupa lędźwiowego i piersiowego oraz kręgosłupa szyjnego dolnego i górnego).
 • Kinesiotaping (Teoretyczne i praktyczne zastosowanie kinesiotapingu i tapingu sportowego w fizjoterapii).
 • Masaż klasyczny o profilu rozszerzonym.
 • Masaż bańką chińską.

           Fizjoterapeuta 

   mgr Justyna Ćwieląg

Leczenie dyskopatii - Rehabilitacja - Fizjoterapeuta mgr Justyna Ćwieląg         

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Wojskowo- Lekarskim, po ukończeniu którego zdobyła tytuł magistra fizjoterapii. Absolwentka St. George's University of London na wydziale Faculty of Health, Social Care and Education, po ukończeniu którego zdobyła tytuł MSc Rehabilitation.

Specjalizuje się w indywidualnej pracy z pacjentami cierpiącymi na schorzenia neurologiczne. Wiedzę swoją czerpie z doświadczenia zawodowego jak również z kursów podnoszących kwalifikacje fizjoterapeutyczne.

Ukończone kursy:

   • "Introductory Bobath Course to the Treatment and Management of Children with Cerebral Palsy" w Bobath Centre w Londynie - kurs wprowadzający do metody NDT Bobath                                                                                                                
   • Integracji Sensomotorycznej                                                                                                                                                                 
   • "Fizjoterapia dziecka ryzyka"                                                                                                                                                                
   • Masażu na poziomie rozszerzonym