Ułatwienia dostępu

Skip to main content

kontakt

© All rights reserved. Realizacja

Wdrożenie innowacji procesowych sposobem na przystosowanie placówki do funkcjonowania w warunkach zagrożenia chorobami zakaźnymi, w tym COVID-19

Niniejsza informacja została przygotowana dla pacjentów korzystających z usług medycznych w Centrum Medycznym Skałka Sp. z o.o. takich jak Poradnie Specjalistyczne, Zakład Rehabilitacji oraz w Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Celem wprowadzenia rozwiązań cyfryzacyjnych procesów medycznych i administracyjnych w tym wymianę środowiska informatycznego była poprawa efektywności operacyjnej placówki w celu szybszej i wydajniejszej pracy personelu a także ułatwienie pacjentowi korzystania z nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

dowiedz się więcej

Dzięki pomocy zakupiono oprogramowanie, które posiada następujące funkcjonalności:

  1. Potwierdzenie przybycia na wizytę lekarską,
  2. Skierowanie pacjenta do gabinetu lekarskiego /zabiegowego,
  3. Dołączanie do elektronicznej dokumentacji medycznej - dokumentacji dostarczonej przez pacjenta z poprzednich etapów leczenia
  4. możliwość automatycznego wysyłanie raportów do Centralnej Bazy Danych Ministerstwa Zdrowia tzw. platformy P1, dzięki czemu pacjent ma zapewniony dostęp do historii wizyt lekarskich.
zycie-po60ce

Życie zaczyna się po 60-tce

Centrum Medyczne SKAŁKA sp. z o.o. otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą "Życie zaczyna się po 60-tce". Projekt dotyczy wsparcia dla działalności CM Skałka zapewniającego dzienną opiekę i aktywizację osób niesamodzielnych, oferującego oddziaływania terapeutyczne i inne zapewniające utrzymanie optymalnego stanu psychofizycznego, samodzielności i aktywności uczestników i niedopuszczenie do pogłębienia się dysfunkcji, a także edukację osób niesamodzielnych i ich rodzin.
dowiedz się więcej

W ramach projektu zaplanowano realizację 3 zadań, odpowiadających zakresowi świadczonych usług:

  1. realizacja usług opiekuńczych,
  2. realizacja usług aktywizująco- usprawniających,
  3. realizacja usług wspomagających.

Projekt przyczyni się do realizacji celu głównego, którym jest "Polepszenie funkcjonowania min. 20 osób starszych (powyżej 60 r.ż.) i niesamodzielnych i ich rodzin poprzez zapewnienie usług społecznych tj. dziennej opieki i aktywizacji w okresie realizacji projektu tj. do 31.12.2019r. Grupę docelową stanowią osoby powyżej 60 r.ż. (oraz ich rodziny i opiekunowie).

W projekcie zapewnia się jednocześnie 15 miejsc dla uczestników projektu zamieszkałych na terenie Gminy Bukowno.

Główne rezultaty projektu to:

  1. Wsparcie w projekcie 15 miejsc świadczenia usług społecznych dla min. 20 osób z grupy docelowej, które będą istniały po zakończeniu projektu,
  2. Podniesienie kompetencji dot. opieki nad osobami starszymi u opiekunów nieformalnych dzięki udziałowi w zajęciach w ramach usług wspomagających.

Rekrutacja do projektu odbywa się po złożeniu pisemnego wniosku osoby ubiegającej się o skierowanie do placówki. Wniosek może składać osoba zainteresowana lub jej opiekun/przedstawiciel ustawowy. Do wniosku z danymi osoby ubiegającej się o skierowanie należy przedłożyć informacje o stanie zdrowia od lekarza jako dokumentu niezbędnego do zaplanowania działań opiekuńczo – terapeutycznych. Dokumenty tj. wniosek i informacje o stanie zdrowia należy składać w sekretariacie Centrum Medycznego Skałka codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 znajdującego się na parterze budynku od strony ogrodu lub w Rejestracji usytuowanej na I piętrze codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00. O przyznaniu prawa pobytu i pierwszeństwa kwalifikacji do projektu decyduje suma uzyskanych punktów.

Kryteria rekrutacji są następujące:

Osoby z niżej wymienionych grup otrzymają po 10 punktów w rekrutacji:

  • zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego,
  • o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, osoby z NPS sprzężonymi, intelektualnymi oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi,
  • osoby niepełnosprawne i niesamodzielne, których dochód nie przekracza 150 % właściwego kryterium dochodowego tj. kwoty 951,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771,00 zł dla osoby w rodzinie,
  • korzystające z PO Pomoc Żywnościowa 2014-2020, osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w związku z rewitalizacją obszarów zdegradowanych,
  • osoby po udarach mózgu, cierpiące na chorobę Parkinsona, Alzheimera i zespoły otępienia innego rodzaju.

Proces rekrutacji z Wnioskodawcą jego rodziną /opiekunem przeprowadzi Psycholog i Pracownik Socjalny. Z rekrutacji powstanie Raport określający sytuację rodzinną, mieszkaniową, zdrowotną i ekonomiczną uczestnika projektu oraz odpowiedź na wniosek w postaci przyznania prawa do pobytu wraz z określonym zakresem usług w Domu Seniora. Przyznane prawo będzie weryfikowane raz na 6 miesięcy za pomocą rozmowy aktualizującej dane uczestnika i bieżące określenie jego sytuacji, zwłaszcza zdrowotnej oraz dostosowanie form oddziaływań terapeutycznych do aktualnych jego potrzeb. W przypadku większej ilości kandydatów niż liczba miejsc dla potrzeb projektu będzie tworzona lista rezerwowa. Jeśli po weryfikacji lub na wypadek innych sytuacji losowych i niemożności kontynuowania wsparcia przez wcześniej zakwalifikowanego uczestnika projektu np. choroba powodująca całkowitą niesamodzielność, przyjęta zostanie kolejna osoba z listy rezerwowej. Kobiety i mężczyźni mają równy dostęp do udziału w projekcie i do zaproponowanych form wsparcia. Z udziału w projekcie zostały wykluczone jedynie osoby całkowicie niesamodzielne, nie mogące korzystać z usług usprawniająco - aktywizacyjnych oraz osoby zaburzone psychicznie i osobowościowo, których stan zdrowia psychicznego nie jest związany z procesem starzenia się. Zasady rekrutacji zostały ustalone w oparciu o obiektywne kryteria i diagnozę potrzeb. Dokumenty niezbędne dla procesu rekrutacji znajdują się w zakładce Dla Seniora > Dokumenty do pobrania

zycie-po60ce

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Bukownie

Tytuł projektu: "Dzienny Dom Opieki Medycznej w Bukownie -Centrum Medyczne Skałka" współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 202.

Uprzejmie informujemy, że Centrum Medyczne Skałka Sp z o.o. w Bukownie przy ul. Kolejowej 28 realizuje projekt pn. Dzienny Dom Opieki Medycznej w ramach funduszy europejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

dowiedz się więcej

Celem głównym projektu jest polepszenie funkcjonowania osób starszych, niepełnosprawnych i ich rodzin poprzez zapewnienie uczestnikom opieki medycznej połączonej z kontynuacją terapii i procesem usprawniania w zakresie funkcjonalnym oraz procesów poznawczych. W dziennym Domu Opieki Medycznej zostanie zapewniona opieka, w w tym opieka medyczna. Preferencje dla osób powyżej 65 roku życia zamieszkałych na terenie Gmin Bukowno, Bolesław, Klucze, Olkusz w powiecie Olkuskim woj. Małopolskie.

Do grupy chorób kwalifikujących do projektu wchodzą: choroby układu neurologicznego, choroby narządu ruchu wraz z zwyrodnieniami stawowymi oraz choroby układu krążenia (serca i naczyń krwionośnych).

Rekrutacja formalna do Dziennego Domu Opieki Medycznej odbywa się po złożeniu pisemnego Skierowania, Karty oceny świadczeniobiorcy, Deklaracji uczestnictwa w projekcie, Oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, dokumentu potwierdzającego dochód (decyzja lub odcinek renty/emerytury) ewentualnie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności jeżeli osoba takowe posiada oraz dokumentacji medycznej potwierdzającej rodzaj schorzenia.

Skierowanie oraz Kartę oceny stanu klinicznego z zastosowaniem skali poziomu samodzielności (Skala Barthel) wydaje lekarz ubezpieczenia zdrowotnego a w przypadku pacjentów bezpośrednio po leczeniu szpitalnym - lekarz ubezpieczenia zdrowotnego udzielający świadczeń w szpitalu.

Druki dokumentów do pobrania w Sekretariacie lub Rejestracji Centrum Medycznego Skałka

DDOM